+389 75 306 856

Бесплатна достава

+389 75 306 856

Бесплатна достава
Must try!

Coffee to Go!

За добро утро!

Sweet Easter

Количините се ограничени.

Добредојдовте во

Слаткограм

Сендвич кој ќе ве остави без зборови. Пршута со кајмак, Лосос со Филаделфија и Мортадела со горгонзола и пармезан 🥯

Фемили бокс

Гратис крофна

Сега нашата фемили кутија е со неодолива понуда. Наполни ја кутијата со крофни по твоја желба и одбери една ГРАТИС крофна од едицијата на #silver и #gold

Понуда на денот

Morning COMBO BOX

Врвно кафе 100% Арабика и крофна по супер комбо цена!

Понуда на денот

Morning COMBO BOX

Врвно кафе 100% Арабика и крофна по супер комбо цена!

Понуда на денот

COMBO BOX

Бејгл со пршута, кајмак, свежа краставица, бејби салата микс и лименка Санпелегрино

Понуда на денот

COMBO BOX

Бејгл со Пистачио Мортадела, горгонзола сос, пармезан, бејби салата, шери домат и лименка Санпелегрино

I Box

5+1 ГРАТИС

Сега нашата фемили кутија е со неодолива понуда. Наполни ја кутијата со крофни по твоја желба и одбери една ГРАТИС крофна од едицијата на #silver и #gold

Кетеринг

Сакаш овие крофни да бидат дел од твојот роденден или прослава?

Име и презиме

Број за контакт

Емаил

Датум на достава:

За Нас

Наместо продавница, ја викаат планета, наместо слаткара, Слаткограм...

Слаткограм е приказната на тројца креативни дечки од Скопје, Бобан, Марко и Спасе, за кои крајот на 2020тата означуваше почеток на нова слатка приказна, или тие како што ја викаат Слаткограм. На 30ти Декември, во срцето на главниот град овие дечки ја отворија првата специјализирана продавница за крофни, бејглс сендвичи и италијанско кафе...

Но, она што ја прави оваа продавница различна од другите е нејзината приказна. Наместо продавница, ја викаат планета, наместо слаткара, Слаткограм...А наместо традиционално преставување на своите производи, вселенска идеја. А нивното заштитно лице е космонаутот од Слаткограм кој се појавува на нивните промотивни видеа.
Впрочем, кога ќе слетате на нивната планета, односно во Слаткограм првото нешто што ќе ви падне во очи е космонаутското одело кое ве пречекува на самиот влез. А она кое ќе ви разбуди насмевка а уште повеќе глад е изгледот на нивните крофни но и нивните имиња. Од Ити, Аполо 13, Спутник, Венера, Наса, Хјустон па се до ретроградна, месечина, Спејс Шатл....изборот е вселенски. Од која и крофна да бидете инспирирани, дали по изглед или пак по името кое го носи верувајте ќе направи да се чувствувате магично и да уживате во вкусот кој го нуди. Секој буквално може да си одбере нешто по свој вкус, ванила, шумско овошје, домашни џемови или пак најдобар чоколаден крем, а пак оние кои уживаат во солените оброци имаат подготоврено оригинал бејгл лепче во комбинавија со норвешки лосос или пак премиум пршута.
Дечки, едноставно мора да го посетите светот на Слаткограм.

Follow us on Instagram